HTML

dob

[A címben szereplő, autoerotikus örömszerzésre utaló bármilyen áthallás csak az Olvasó piszkos fantáziájának a műve lehet.]

Friss topikok

  • Uglee: Hát, a blog mint műfaj eléggé elhalt az utóbbi években, mint a levágott végtag. Ha valami olyan va... (2016.09.05. 16:42)
  • Aandriiis: Mike Portnoy !!! :DDD (2012.03.06. 21:25) Zsidó Sárga Oldalak a Wikipedián
  • Aandriiis: Remek poszt!! :D Teljesen ismerős a helyzet. Azt nem értem, hogy az első koncerten majdnem utoljár... (2012.03.06. 21:22) A dobosok sanyarú sorsa, 6. rész, konklúzió
  • Aandriiis: Szintem soha sem használtam metronómot sőt a mi zenénkbe fölösleges is lenne. Úgy vélem egy számba... (2012.03.06. 21:15) Pontosság
  • Aandriiis: Érdekes meglátás és hasznos tanácsok! :) Teljesen megegyezik a személetem a tiéddel, hogy szurkál... (2012.03.06. 21:06) Duplázás

Több dobos workshopot!

2009.02.10. 08:34 :: blogout

Az előző bejegyzésben a kezdő dobosok első védelmi vonaláról olvashattatok. Ebben a posztban - bármennyire is hihetetlen - a biológiaórákról derengő második védelmi vonalról lesz szó, mégpedig az immunrendszerről. 

A dobolás ugyanis csökkenti a stresszt. Erről egy pennsylvaniai egészségügyi központ munkatársa - bizonyos Barry Bittman nevű neurológus - győződött meg: kísérletéhez tíz embert "ejtett túszul", akik egy órán keresztül dobolhattak egy, a kézi dobokra szakosodott dobos vezetésével.

Az egy óra elteltével vérmintát vettek a résztvevőktől, amiből kiderült, hogy a szervezet védekezőképességéért, immunitásáért - így a rákos és vírussal fertőzött sejtek elpusztításáért - felelős sejtek száma jócskán megugrott vérükben, legalábbis a kontrollcsoport tagjaihoz képest, akik ezt az egy órát csöndes olvasgatással ütötték el.

Bittman szerint a csoportos dobolás hatására olyan jelzések érkeznek az agyba, ami a központi idegrendszert a kortizol nevű stresszhormon-termelés csökkentésére veszi rá. A tudósok szerint a kevesebb kortizol nyomán a szervezet ütőképesebb immunreakciót képes adni.

A neurológus mindazonáltal nem állítja, hogy megtalálta volna a rák ellenszerét. Az viszont elmondható, hogy "örömteli, élvezetes módon a visszájára lehet fordítani a stressz által kiváltott nemkívánatos folyamatokat, amelyek így végül pozitív biológiai változásokhoz vezetnek".

Arról egy félhang - de még egy harmincketted - sincs a cikkben, hogy mi történik azokkal, akik, ahogy a dobosok többsége, egymagukban dobolnak - történjen ez akár egy zenekarban, akár otthon a gumilapon. Ennélfogva megvan a tudományos bizonyíték arra, hogy szükség van a dobos workshopokra, ahol a pénztárcák méretén kívül a résztvevők stresszszintje is számottevően csökkenthető.

Vagy Ti másképp tapasztaltátok? :)

2 komment

Címkék: stressz dob kortizol dobos workshop kézi dob

A bejegyzés trackback címe:

https://nagydobraverem.blog.hu/api/trackback/id/tr89929905

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Giovanni Gatto · http://dobklinika.blog.hu 2009.02.10. 12:46:19

Ez olyan mint "az angol kutatók megállapították" :)
Jó kis írás! Legalább tudom miért dobolok. :)

parajos tank 2009.02.11. 09:30:10

Lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem az életben nem jutott az eszembe, hogy bármilyen dobos találkozóra, kiállításra, bemutatóra, workshopra vagy akármire kéne mennem :)
süti beállítások módosítása